مسئول  کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان خوی،گفت:همایش تجلیل از خادمان و تالیان طرح تلاوت نور در شهرستان خوی برگزار شد. به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی، یوسف ضیافت
همایش تجلیل از خادمان و تالیان طرح تلاوت نور در شهرستان خوی برگزار شد

مسئول  کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان خوی،گفت:همایش تجلیل از خادمان و تالیان طرح تلاوت نور در شهرستان خوی برگزار شد.

به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی، یوسف ضیافتی، با بیان اینکه طرح قرآن تلاوت نور یکی از گسترده ترین طرح ها در راستای ترویج فرهنگ قرآنی است، ابراز کرد: در این طرح هر روز یک صفحه از قرآن کریم بعد از اقامه نماز جماعت در مساجد و مراکز فرهنگی با حضور نمازگزاران به ویژه جوانان تلاوت می شود.


وی ، تصریح کرد: توجه به جایگاه ویژه مساجد در جرای موفقیت آمیز این طرح، تفسیر قرآن کریم و لزوم توسعه و ارتقای این طرح و همچنین توسعه و تخصصی نمودن این حرکت قرآنی از اهداف این طرح است. 

 

ضیافتی، گفت: در این طرح برای هر مسجد در حدود 50 جلد قرآن کریم، یک عدد تابلوی تلاوت شمار، رحل و تفاسیر همراه در اختیار کانون های فرهنگی و هنری قرار گرفته که این طرح با محوریت روحانی مسجد، ائمه جماعات و اعضای کانون های مساجد در راستای گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه اجرا می شود. 

وی، با بیان اینکه در حال حاضر 90 کانون فرهنگی و هنری در مناطق مختلف شهری و روستایی این شهرستان فعالیت دارند که در بیشتر این مساجد طرح تلاوت نور برگزار می شود که اجرای این طرح تاثیر بسیار زیادی در ترویج فرهنگ قرآنی بویژه در بین جوانان دارد. 

مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان خوی، خاطرنشان کرد: ارتقای سطح آموزش قرآن در مساجد، توجه بیشتر فرهنگ عمومی به نقش قرآن و مسجد در رشد و توسعه فرهنگ دینی، تکمیل طرح تلاوت نور با تربیت کادر متخصص تفسیر قرآن، زمینه سازی جهت ارتقای ارتباط و انس با تفسیر و مفاهیم قرآنی از اهداف برگزاری این طرح است. 

 

گفتنی است، در این مراسم20 نفر از تالیان، خادمان و فعالان قرآنی در راستای اجرای طرح تلاوت نور در شهرستان خوی با حضور مسئولان اجرایی و فرهنگی با اهدای لوح تقدیر و هدیه تجلیل شدند.

لازم به ذکر است که در این مراسم حجت الاسلام بیگی مسئول کانون های مساجد استان،حاج منصور اکبری ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام محمودی ریاست اداره اوقاف و امور خیریه به سخنرانی پرداختند.

 

دد 

 

 

 

 

درباره : اخبار دبیرخانه منطقه ویژه خوی ,
بازدید : 1053
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 782

برچسب ها : همایش , تجلیل , طرح تلاوت نور ,
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ