به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی؛ روز چهارشنبه جلسه ای با حضور بخشدار ، امام جمعه ، ماموستاها و دهیارهای دهستان قطور در محل بخشداری برگزار گردید که مسائل و مشکلات پیش روی کان
بررسی مشکلات کانون های فرهنگی هنری مساجد بخش قطور با حضور بخشدار محترم

به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی؛ روز چهارشنبه جلسه ای با حضور بخشدار ، امام جمعه ، ماموستاها و دهیارهای دهستان قطور در محل بخشداری برگزار گردید که مسائل و مشکلات پیش روی کانون های مساجد مورد بررسی قرار گرفت. 

بخشدار محترم قطور در این جلسه خاطر نشان کرد : راه اندازی کانون های فرهنگی هنری مساجد کار بسیار مبارکی است که مثمرثمر خواهد بود و کانون های فرهنگی هنری مساجد توطئه دشمنان را متزلزل و خنثی می کند.

قاسم نصیرزاده با تاکید بر اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد را باید جدی گرفت، ابراز داشت: این کانون ها در کنار فعالیت کتابخانه و قرائتخانه در جذب جوانان به مساجد موثر هستند.

 

یوسف ضیافتی، مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان خوی، براز داشت: به برکت نظام اسلامی، با راه اندازی کانون های فرهنگی هنری در مساجد، امکانات خوبی در اختیار مساجد قرار می گیرد.وی در ادامه به نقش تاثیرگذار ائمه جماعات در مساجد اشاره کرد و گفت: ائمه جماعات محور و قطب مسجد است و فعالیت محوری در مساجد بر عهده روحانی است.

وی افزود: مخاطب شناسی یکی از ضرورت های اجرای برنامه های فرهنگی در مساجد است و بدون شناخت مخاطب بویژه نسل جوان، نمی توان برای آن ها برنامه ریزی کرد.


ضیافتی خاطرنشان کرد: باید با مردم برنامه ریزی کرد نه برای مردم، چرا که خود مردم بهترین مشاوران در اجرای طرح و برنامه هستند.


مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد استان شهرستان خوی تاکید کرد: مسجد امن ترین مکان برای نوجوانان و جوانان و خانواده هاست.


وی با اشاره به راهکارهای جذب مخاطب به مساجد ابراز داشت: رفتار، زبانی است که نیاز به مترجم ندارد و رفتار نیک و خوش برخوردی و محبت به نوجوانان و جوانان، راه میان برای جذب این نسل به مساجد است.


ضیافتی عنوان کرد: تفاوت مسجد با یک مکان  نظامی این است که در پادگان و مکان نظامی، سربازان برای فرمانده احترام می کنند اما در مساجد این فرمانده مسجد و متولیان مسجد است که باید برای مخاطب بویژه نسل جوان، احترام و محبت کنند.


مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان خوی ادامه داد: شناخت مخاطب و رفتار مناسب با مردم و نوجوانان و جوانان، بهترین امکانات برای مسجد و کانون های مساجد به شمار می رود.

در ادامه ملا عبدالقادر خالدی امام جمعه محترم شهر قطور گفت : ایجاد کانون های فرهنگی هنری مساجد در مناطق محروم و روستاها قدمی مثبت و قابل تقدیر است.

وی افزود: برای مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد  شهرستان خوی که با پشتکار و انگیزه الهی اقدام به حضور در روستاهای محروم جهت راه اندازی کانون فرهنگی هنری مساجد می کنند آرزوی موفقیت می کنم، این کار باعث حمایت از برنامه های فرهنگی ومذهبی در روستاها و جذب جوانان و نوجوانان به مسجد می شود.

گفتنی است که تعداد 8کانون فرهنگی هنری جدید نیز طی دوماه آینده در دهستات قطور راه اندازی خواهد گردید.


 

 

 

درباره : اخبار دبیرخانه منطقه ویژه خوی ,
بازدید : 1170
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 579

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ