به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی؛ یوسف ضیافتی ، مسئول کانون های مساجد منطقه ویژه خوی گفت: طرح قرآنی ۱۴۴۹ در تابستان با محوریت سوره یاسین در کانون های فرهنگی هنری  شهرستا
طرح قرآنی ۱۴۴۹ در کانون های مساجد شهرستان خوی

به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی؛ یوسف ضیافتی ، مسئول کانون های مساجد منطقه ویژه خوی گفت: طرح قرآنی ۱۴۴۹ در تابستان با محوریت سوره یاسین در کانون های فرهنگی هنری  شهرستان خوی برگزار می شود.

به منظور ترویج فرهنگ قرآنی و با هدف تشویق و ترغیب عموم علاقمندان، جهت پرداختن به امر حفظ آیات موضوعی قرآن کریم، به عنوان یک ارزش اسلامی و ترویج «باورها» و «رفتارها» جهت تحقق شعار سال (دولت و ملت، همدلی و همزبانی)، همچنین زمینه سازی جهت دست یابی به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، به حول و قوه الهی طرح قرآنی «1449» (در یکهزار و چهارصد و چهل و نهمین سال نزول قرآن کریم) در استان مرکزی برگزار خواهد شد.

 

هدف اصلی از اجرای طرح بزرگ قرآنی 1449 روخوانی و روانخوانی، مفاهیم، حفظ و تثبیت آیات سوره مبارکه یس است که  طی برگزاری این طرح، ضمن تبلیغات وسیع و گسترده برای مخاطبان طرح، فضاسازی عمومی برای جذب و آموزش علاقمندان انجام می‌گیرد.

 

بر این اساس، ثبت نام علاقمندان جهت حضور در کلاس ها از تاریخ  25/3/94 لغایت 5/4/94 و  تعداد شرکت کنندگان در هر کلاس حداقل 15 نفر عنوان شده است.

 

زمان اجرای طرح (شروع کلاس ها) از تاریخ 6/4/94 لغایت 12/6/94 بمدت حدود 65 روز، که همزمان با پخش برنامه مزبور از صدا و سیما خواهد بود و  با توجه به اینکه کلاس ها با محوریت حفظ موضوعی برگزار می شود هر کلاس شامل 19 جلسه آموزشی (با محتوای آموزش شیوه حفظ عبارات و آیات موضوعی و تثبیت آن به‌همراه جلسات ارائه محفوظات و رفع اشکال) و یک جلسه آزمون نهایی خواهد بود.

 

گفتنی است، ارزشیابی پایانی این طرح در قالب آزمون کتبی (تستی) به صورت سراسری (کشوری) است که زمان آن متعاقبا اعلام و ملاک قبولی در طرح کسب حد نصاب نمره 15 از 20 یا 75 از 100 خواهد بود.

 

 به 5 کانون برتر کشوری که بیشترین شرکت کننده را در طرح داشته باشند به صورت ویژه به قید قرعه کمک هزینه سفر به اماکن مذهبی اهداء خواهد شد.

کانون های فرهنگی هنری مساجد مجری می توانند هر گونه مکاتبه را به دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان خوی ارسال کنند.

فایل کتابچه آموزشی دوره ، فرم شماره یک و جدول زمانبندی و بودجه بندی درس جهت تکثیر و در اختیار قراردادنِ معلمین و شرکت کنندگان در سایت www.dkmkhoy.ir قرار داده شده است.


گفتنی است؛ در حال حاضر100کانون فرهنگی هنری در مساجد شهرستان خوی با مجوز رسمی ستاد عالی فعالیت دارند.


 

جهت دریافت آیین نامه ،فرم ثبت نام شرکت کنندگان و کتاب مربوطه از لینک های زیر استفاده نمایید.

 

جدول زمانبندی و بودجه بندی

فرم شماره یک(ثبت نام)

کتاب آزمون 1449

دریافت

 

حجم: 2.94 مگابایت

درباره : اخبار دبیرخانه منطقه ویژه خوی , اخبار جشنواره بزرگ فرهنگی هنری جوانان مساجد ,
بازدید : 1048
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 518

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ