به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی؛ یوسف ضیافتی، مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد خوی گفت: به مناسبت 19 مهر سالروز فرمایش مقام معظم رهبری در سفارش به توجه به کانون
توزیع میثاق نامه مسجد در میان 126 کانون فرهنگی هنری مساجد شهرستان خوی

 

به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی؛ یوسف ضیافتی، مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد خوی گفت: به مناسبت 19 مهر سالروز فرمایش مقام معظم رهبری در سفارش به توجه به کانون های فرهنگی هنری مساجد و همکاری این کانون ها با بسیج، میثاق نامه ای در همین راستا در کانون های مساجد شهرستان همزمان با سراسر کشور توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: این میثاق نامه با آیه 18 سوره مبارکه توبه آغاز می شود و در ادامه متن کامل فرمایش مقام معظم رهبری در جمع علما و روحانیون خراسان شمالی در 19 مهر سال 91 در خصوص کانون های مساجد را دربر دارد.

مسوول کانون های مساجد خوی اظهار کرد: این میثاق نامه با 'لبیک یا امام' بر هم عهدی امام جماعت و بسیج و کانون مسجد تاکید شده است.

وی، افزود: در این میثاق نامه اعضای کانون‌های مساجد استان و اهالی مساجد باهدف تحقق تمدن نوین اسلامی و با رویکرد رسیدن به مسجد طراز اسلامی، پیمان می‌بندند که باانگیزه الهی، روحیه جهادی و برنامه‌ریزی صحیح و هدفمند و منسجم در راستای اطاعت از فرمایشات مقام معظم رهبری نهایت تلاش و همت خود را به‌کارگیرند.

ضیافتی، یادآور شد: در این میثاق نامه تاکید شده که اعضای کانون های فرهنگی و هنری و اهالی مسجد با همدلی، همکاری و هم افزایی حرکت عظیم مردمی خود را برای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی، امام راحل و شهدای عزیز سرعت بخشند تا هیچ خللی در صف مستحکم مبارزه با دشمن ایجاد نگردد.

ضیافتی با اشاره به استقبال گسترده اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد و نهادهای فعال در سطح مساجد این شهرستان اظهار کرد: این میثاق نامه به امضای امام جماعت مسجد، فرمانده پایگاه بسیج مسجد و مسوول کانون فرهنگی و هنری مسجد رسیده و در محل مسجد محل نصب می شود.

وی، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، گفت: در حال حاضر کانون‌های فرهنگی و هنری در سطح کشور در کنار مساجد، با برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی به پایگاه‌هایی برای جذب جوانان به مساجد تبدیل‌شده‌اند.

 

درباره : اخبار دبیرخانه منطقه ویژه خوی ,
بازدید : 929
امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 66 نفر مجموع امتیاز : 321

برچسب ها : میثاق نامه , بسیج , مسجد , کانون ,
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ