به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی به نقل از خبرگزاری شبستان؛ از سوی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی و هنری جوانان مساجد کشور، آیین نامه جشنواره قرآنی «مدهامتان&ra
آیین نامه «یازدهمین جشنواره قرآنی مدهامّتان» اعلام شد

به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی به نقل از خبرگزاری شبستان؛ از سوی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی و هنری جوانان مساجد کشور، آیین نامه جشنواره قرآنی «مدهامتان» اعلام شد.

دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی و هنری جوانان مساجد کشور در راستای  غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نیز نشر و ترویج معارف قرآنی و شعائر دینی و همچنین استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری در جهت جذب بیشتر و بهتر آنان به مساجد، در سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده است، یازدهمین جشنواره قرآنی با نام «مدهامّتان» را  به همت ستاد‌ عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور و دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان قم و با همکاری ستاد عالی مسابقات قرآن کشور، شورای عالی قرآن، شورای توسعه فرهنگ قرآنی، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، شبکه قرآن و معارف سیما، رادیو قرآن و استانداری و شهرداری قم  برگزار می‌کند.

 

جزئیات برگزاری یازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان در ادامه می آید:

 

اهداف برگزاری این جشنواره:

شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان علاقه‌مند به قرآن و فرهنگ غنی اسلام

 

حضور پر نشاط‌ تر اعضای کانون‌ها در فعالیت‌های قرآنی ملی و بین‌المللی

 

کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در قالب ایجاد رقابت سالم

 

ترغیب و تشویق مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به کشف استعدادهای محلی و منطقه‌ای فعال در امور قرآنی

 

آشنایی بیشتر مردم و مسئولان با استعدادها و ظرفیت‌های قرآنی موجود در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد

 

کشف و شناسایی استعدادهای موجود در امر بیان تفسیر قرآن (در بین ائمه محترم جماعات مساجد)

 

شرایط و ضوابط عمومی شرکت کنندگان در جشنواره‌:

1-کلیه شرکت کنندگان محترم باید از فعالان قرآنی مساجد باشند.(با اولویت عضویت در کانون های فرهنگی هنری مساجد)

 

2- سن شرکت کنندگان باید بین 18 تا 30 سال باشد.

 

3- تکمیل فرم ثبت نام توسط شرکت کنندگان به صورت اینترنتی در پایگاه اطلاع رسانی www.javananemasajed.ir الزامی است.

 

توضیح:

شرکت کنندگانی که امکان ثبت نام اینترنتی ندارند، می توانند با مراجعه به دبیرخانه کانون های مساجد استان خود و یا ارسال اطلاعات و مدارک مورد نیاز به صورت مکتوب و از طریق پست به نشانی دبیرخانه آن استان نسبت به ثبت نام خود در این مسابقه اقدام کنند.

 

ضروری است شرکت کنندگان از ثبت نام خود به صورت اینترنتی و یا سایر روش ها اطمینان حاصل نمایند. در غیر این صورت دبیرخانه این جشنواره هیچ گونه تعهدی در قبال حضور این عزیزان در مسابقات ندارد.

 

4- شرکت کنندگان فقط می توانند در جشنواره یک استان شرکت کنند، در غیر این صورت از آن حذف خواهند شد.

 

5- تمامی شرکت کنندگان صرفاً مجاز به انتخاب یک رشته (به جز رشته مفاهیم قرآن و نهج البلاغه) هستند.

 

6- پس از ثبت نام نهایی امکان تغییر رشته وجود ندارد.

 

7- همراه داشتن کارت شناسایی معتبر به هنگام ورود به محل برگزاری جشنواره جهت احراز هویت در تمامی مراحل الزامی است.

 

8- در مرحله کشوری از شرکت‏ کنندگان تمامی رشته ها، آزمون مفاهیم قرآن (جزء سی ام به صورت تستی و تشریحی) به‌ عمل آمده و نمره این آزمون در بخش نهایی تاثیر خواهد داشت.

 

9- صاحبان رتبه های ممتاز (اول تا پنجم) مسابقات بین المللی، نمی توانند در جشنواره مدهامّتان (مرحله استانی و کشوری) شرکت کنند.

 

10- افرادی که به عنوان نفر برتر مرحله استانی مسابقات سازمان اوقاف و امور خیریه به مرحله کشوری راه یافته اند (ازسال 93 تا 95)  و همچنین رتبه های اول تا پنجم مسابقات کشوری سه سال گذشته (92 تا 94) این سازمان نیز نمی توانند در همان رشته در جشنواره مدهامّتان شرکت کنند.

 

11- افرادی که رتبه اول تا سوم مرحله کشوری و رتبه اول استانی جشنواره های نهم و دهم مدهامّتان (سال های 93 و 94) را کسب کرده اند، نمی‌توانند در همان رشته شرکت کنند.

 

12- رعایت موازین اسلامی در رفتار و پوشش از سوی شرکت کنندگان در تمامی مراحل جشنواره مدهامّتان از سوی شرکت کنندگان الزامی است.

 

13- سکونت در محل برگزاری مرحله استانی مسابقات مدهامّتان الزامی است.

 

توضیح:

دانشجویان صرفاً در طول مدت تحصیل، سربازان در طول مدت خدمت نظام وظیفه و همچنین طلاب حوزه علمیه با ارائه گواهی معتبر به دبیرخانه استان (محل سکونت موقت) می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

 

در ضمن شاغلان دستگاه های دولتی و غیر دولتی با ارائه گواهی و به شرط سکونت در محل خدمت سازمانی خود امکان شرکت در جشنواره مدهمتان آن استان را دارند.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ