به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی ، گردهمایی مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان خوی و چایپاره با حضور مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان ، امام جمعه
برگزاری گردهمایی مدیران کانون های مساجد خوی و چایپاره

 

 

به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی ، گردهمایی مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان خوی و چایپاره با حضور مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان ، امام جمعه ، نماینده مجلس ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از روحانیت معزز در مسجد بقیه الله خوی برگزار گردید. 

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی در این گردهمایی گفت: هم اکنون بیش از 950 کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان مشغول فعالیت هستند. 

حجت الاسلام اباذر بیگی افزود: در حال حاضر استان آذربایجان غربی با داشتن بیش از 950 کانون فرهنگی و هنری و با بیش از 30 هزار عضو که در زمینه های فرهنگی، هنری و علمی مشغول فعالیت هستند، جزو استان های برتر کشور در این زمینه است.

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی گفت: سهمیه در نظر گرفته شده برای راه اندازی کانون های مساجد در شهرستان ها، 25 درصد از مساجد هر شهرستان تعیین شده است.

حجت الاسلام بیگی اظهار کرد: هم اکنون تمامی کانون ها دارای تجهیزات مناسبی از قبیل سیستم های کامپیوتری و کتابخانه مجهز هستند که امسال 2 هزار جلد قرآن کریم نیز به مساجد میزبان طرح تلاوت نور اهدا شده است.

وی یادآور شد: 46 خانه نور برای برگزاری کلاس های قرآنی، 23 کانون تخصصی و 11 کانون دانشگاهی در حال اجرای برنامه های مختلف قرآنی و فرهنگی است.

حجت الاسلام بیگی در ادامه از فعالیت 79 کتابخانه در کانون های مساجد و 950 پایگاه تابستانی اوقات فراغت در کانون های مساجد استان هم خبر داد و افزود: در این پایگاهها که از 20 تیر ماه سال جاری شروع شده، نزدیک به 30 هزار نفر در رشته های مختلف فرهنگی و هنری فعالیت دارند.

169 کانون فرهنگی و هنری در مساجد شهرستان های خوی و چایپاره فعال شده و در این کانونها 11 باب کتابخانه راه اندازی شده است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی هم در این گردهمایی مسئولیت کانون های مساجد را بسیار سنگین دانست و گفت: مساجد به عنوان یکی از پایگاه های مهم اسلام محسوب می شود.

سیدتقی کبیری افزود: امروزه مسجد محل فعالیت های عبادی و مذهبی است و در کنار آن کانون مهمی برای انجام فعالیت های سیاسی به شمار می رود که فعالان سیاسی و فرهنگی علاقه مند به فعالیت در این زمینه می توانند از مساجد به عنوان محل مناسب فعالیت خود استفاده کنند.

حجت الاسلام سیدرضی موسوی شکوری  امام جعه شهرستان خوی هم اظهار کرد: تبلیغ، گسترش فرهنگ اسلام، تأکید بر آرمان ها و ارزش های معنوی، گسترش زمینه مشارکت و مباشرت مردم در امور فرهنگی، همگانی و عمومی کردن تمامی عرصه های فرهنگی و هنری، تحقق آزادی فعالیت های مردمی، زمینه سازی برای حضور فعال جوانان و نیروهای متعهد در عرصه فعالیت های فرهنگی، شناسایی و تربیت استعدادهای درخشان، بهره گیری بهینه از اوقات فراغت جوانان، ترویج فرهنگ بسیجی، ایجاد جاذبه های فرهنگی هنری و در نهایت ارائه و عرضه فعالیت های فرهنگی و هنری بر اساس موازین اسلامی از جمله رسالت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد است.

وی افزود: هماهنگ نبودن مراکز فرهنگی، برداشت ها و برخوردهای سلیقه ای، بهره گیری نکردن از نیروهای متخصص، سطحی نگری نسبت به موضوعات دینی، اقدامات برای اسقاط تکلیف، بی توجه به نیازهای واقعی جامعه، غفلت از جوانان متعهد و کم توجهی به اقشار آسیب پذیر جامعه از جمله آسیب های فعالیت های تبلیغی و فرهنگی جامعه اسلامی ماست که باید چاره اندیشی شود.

درباره : اخبار دبیرخانه منطقه ویژه خوی ,
بازدید : 983
امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 118 نفر مجموع امتیاز : 568

برچسب ها : گردهمایی , مدیران , کانون های مساجد ,
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ