کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان ویژه خوی در بیانیه ای به مناسبت روز جهانی مسجد، از همه مسئولان درخواست کرد برای ارتقای کمی و کیفی وضعیت مساجد در تحقق مسجد طراز اسلامی از هیچ کوششی دریغ ننمایند.&
مسئولان از هیچ کوششی برای تحقق مسجد طراز اسلامی دریغ نکنند

کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان ویژه خوی در بیانیه ای به مناسبت روز جهانی مسجد، از همه مسئولان درخواست کرد برای ارتقای کمی و کیفی وضعیت مساجد در تحقق مسجد طراز اسلامی از هیچ کوششی دریغ ننمایند. 

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

 ۳۰ مرداد ماه یادآور حادثه ای است که از یک سو بیانگر عمق دشمنی صهیونیسم جهانی نسبت به مساجد، اسلام عزیز و پیروان این مکتب حیات بخش است و از سوی دیگر فرصتی است برای ارج نهادن به جایگاه رفیع مسجد به عنوان کانون وحدت، اقتدار و نماد هویت امت اسلام.

 

در این روز رژیم صهيونيستی، مسجدالاقصی قبله اول مسلمین را به آتش کشيد٬ و موجی از اعتراض در کشورهای اسلامی شکل گرفت و این جنایت رژیم متجاوز، آتش خشم و انزجار مسلمانان جهان را نسبت به این غده سرطانی شعله ور ساخت و چهره زشت آنان را برملاتر از همیشه نمود و بنابر درخواست جمهوری اسلامی ايران، این روز از سوی سازمان كنفرانس اسلامی به عنوان روز جهانی مسجد نامگذاری شد.

 

حضور نمازگزاران در مساجد٬ اميد دشمنان اسلام را به نا اميدی تبدیل خواهد کرد. در صدر اسلام نيز حضور مردم مسلمان هنگام نماز در مسجد٬ نشانه قدرت اسلام بود و توان مردمی٬ اجتماعی٬ سياسی و نظامی مسلمانان را اثبات می کرد.

 

در حال حاضر نیز جریان پلید تکفيری به نيابت از رژیم صهيونيستی در هر کجا که قدم نحس خود را می گذارد اعم از یمن٬ سوریه و... به تخریب مساجد می پردازد و مساجد شيعيان و اهل سنت هم برای آنها تفاوتی ندارد 

و به راحتی می توان نتیجه گرفت، خط مشترک داعش و رژيم صهيونيستی در تخريب مساجد است، لذا کاملا روشن است که دشمن از مسجد هراس دارد؛ چراکه مسجد پایگاه انسجام و يكپارچگی مسلمانان است. اگر گذری به انقلاب اسلامی خودمان داشته باشيم٬ متوجه این موضوع خواهيم شد.

 

 

مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مسجد را مظهر آمیختگی دنیا و آخرت و پیوستگی فرد و جامعه در دیدگاه و اندیشه مکتب اسلام می دانند.

 

 کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان خوی به نمایندگی از کلیه اعضای کانون ها، ضمن گرامیداشت روز جهانی مسجد و آرزوی شکوه و عظمت بیش از پیش برای مساجد اسلام در سراسر جهان خصوصا ایران اسلامی، از همه مسئولان و دست اندرکاران مصرانه می خواهد که برای ارتقای کمی و کیفی وضعیت مساجد در تحقق مسجد طراز اسلامی بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای(مدظله العالی) از هیچ کوششی دریغ ننمایند. ان شاء الله مساجد را پایگاه جهاد و حرکت های انقلابی خود ساخته و در پرتو برکات این کانون الهی و مردمی به اهداف اسلامی خود برسیم.

درباره : اخبار دبیرخانه منطقه ویژه خوی ,
بازدید : 699
امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 87 نفر مجموع امتیاز : 429

برچسب ها : روز , جهانی , مسجد ,
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ