به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد، روز سه شنبه 19 اردیبهشت ماه جلسه ای با حضور بخشدار و مدیر مسئولان روستاهای بخش مرکزی شهرستان خوی برگزار گردید که مسائل و مشکلات پیش روی کانون های مساج
بررسی مشکلات کانون های فرهنگی هنری مساجد بخش مرکزی خوی با حضور بخشدار

به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد، روز سه شنبه 19 اردیبهشت ماه جلسه ای با حضور بخشدار و مدیر مسئولان روستاهای بخش مرکزی شهرستان خوی برگزار گردید که مسائل و مشکلات پیش روی کانون های مساجد مورد بررسی قرار گرفت. 

بخشدار محترم  بخش مرکزی در این جلسه خاطر نشان کرد : راه اندازی کانون های فرهنگی هنری مساجد کار بسیار مبارکی است که مثمرثمر خواهد بود و کانون های فرهنگی هنری مساجد توطئه دشمنان را متزلزل و خنثی می کند.

 

مهندس ابراهیم اوغلی با تاکید بر اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد را باید جدی گرفت، ابراز داشت: این کانون ها در کنار فعالیت کتابخانه و قرائتخانه در جذب جوانان به مساجد موثر هستند.

 

یوسف ضیافتی، مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان خوی، براز داشت: به برکت نظام اسلامی، با راه اندازی کانون های فرهنگی هنری در مساجد، امکانات خوبی در اختیار مساجد قرار می گیرد.وی در ادامه به نقش تاثیرگذار ائمه جماعات در مساجد اشاره کرد و گفت: ائمه جماعات محور و قطب مسجد است و فعالیت محوری در مساجد بر عهده روحانی است.

 

وی افزود: مخاطب شناسی یکی از ضرورت های اجرای برنامه های فرهنگی در مساجد است و بدون شناخت مخاطب بویژه نسل جوان، نمی توان برای آن ها برنامه ریزی کرد.


ضیافتی خاطرنشان کرد: باید با مردم برنامه ریزی کرد نه برای مردم، چرا که خود مردم بهترین مشاوران در اجرای طرح و برنامه هستند.

 

مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد استان شهرستان خوی تاکید کرد: مسجد امن ترین مکان برای نوجوانان و جوانان و خانواده هاست.

 

وی با اشاره به راهکارهای جذب مخاطب به مساجد ابراز داشت: رفتار، زبانی است که نیاز به مترجم ندارد و رفتار نیک و خوش برخوردی و محبت به نوجوانان و جوانان، راه میان برای جذب این نسل به مساجد است.


ضیافتی عنوان کرد: تفاوت مسجد با یک مکان  نظامی این است که در پادگان و مکان نظامی، سربازان برای فرمانده احترام می کنند اما در مساجد این فرمانده مسجد و متولیان مسجد است که باید برای مخاطب بویژه نسل جوان، احترام و محبت کنند.

   

     

درباره : اخبار دبیرخانه منطقه ویژه خوی ,
بازدید : 790
امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 109 نفر مجموع امتیاز : 539

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ