به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد، مسئول دفتر نمایندگی کانونهای مساجد خوی شیوه‌نامه اجرایی اولین رویداد ایده‌پردازی بچه‌های مسجد را تشریح کرد و از اعضای کانونهای فرهنگی هنری خ
شیوه‌نامه اجرایی اولین رویداد ایده‌پردازی بچه‌های مسجد تشریح شد

به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد، مسئول دفتر نمایندگی کانونهای مساجد خوی شیوه‌نامه اجرایی اولین رویداد ایده‌پردازی بچه‌های مسجد را تشریح کرد و از اعضای کانونهای فرهنگی هنری خواست با ارائه جدیدترین ایده ها، در این رویداد شرکت کنند.

یوسف ضیافتی اظهار داشت: ایده، یک تصور ذهنی و نوعی نوآوری یا سبک جدیدی از نحوه مصرف یا اجرای یک خدمت یا فعالیت است که با خود سهولت در انجام کارهای مربوطه را به همراه دارد.
 
وی با اشاره به اینکه پيشنهادها، فكرهاى نو، برق‏ هایى كه در ذهن جوانِ دغدغه مند انقلابی می زند، خيلى ارزشمند است، افزود: ایده دادن را می‌توان اولین گام برای حل یک مشکل یا برآورده کردن یک نیاز دانست.
 
مسئول دفتر نمایندگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان خوی ادامه داد: اولین رویداد ایده‌پردازی بچه‌های مسجد رویدادی است که در آن شرکت‌کنندگان، توانمندی خود را در ایده‌پردازی، بیان ایده و انتقال آن به دیگران در محیطی دوستانه با موضوعات مسجد و کارآفرینی، مسجد و فضای مجازی، مسجد و تحولات اجتماعی (توسعه شادی و نشاط اجتماعی) محک می‌زنند.
 
وی گفت: این رویداد با مشارکت همه اقشار جامعه برگزار می‌گردد؛ در این رویداد فرهنگی صاحبان فکر و ایده، ایده های خود را که بر پایه دانش، خلاقیت، اشتغال، کارآفرینی و دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی شکل گرفته، مطرح می‌کنند.
 
به گفته وی، ایده‌ها در سه گروه طرح‌های اثرگذار در حوزه فعالیت‌های مسجد، ایده‌های نو با قابلیت کارآفرینی یا هر دو گروه، تقسیم‌بندی شده و توسط کارشناسان ارزیابی و داوری می‌شود.
 
ضیافتی افزود: شناسایی و حمایت از ایده های موفق در موضوعات فرهنگی هنری، شبکه‌سازی کانون‌های موفق جهت هم‌افزایی و جریان‌سازی فرهنگی، معرفی ایده‌های اثرگذار به دستگاه‌ها، سازمان‌های مرتبط و کانون‌ها جهت الگوسازی، پشتیبانی‌های مورد نیاز جهت بسترسازی موفقیت ایده‌های بچه‌های مسجدی، آشنایی با ظرفیت‌های عظیم و فاخر کانون‌های فرهنگی هنری در پیشبرد اهداف والای نظام، کمک به دستگاه‌ها و سازمان‌ها جهت شناسایی ظرفیت‌های مغفول جامعه و شورآفرینی در جامعه مخاطب از جمله اهداف اجرای این طرح است.
 
وی بیان کرد: تمامی کسانی که در جهت تحقق اهداف نظام و حفظ آرمان های انقلاب اسلامی، در زمینه های فرهنگی، هنری، آموزشی، اقتصادی و .... برای مخاطبین خاص و نیز عموم مردم، برنامه ریزی و فعالیت مستمر دارند، به‌ویژه کسانی که ایده‌ها و تجربیات موفقی در حوزه مسجد داشته‌اند، می توانند در اولین رویداد ایده‌پردازی بچه‌های مسجد شرکت کنند.
 
وی درخصوص نحوه برگزاری این رویداد ایده پردازی هم گفت: در مرحله اول که «ثبت ایده» است تمامی علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد می‌توانند تا 31 خرداد امسال برای ثبت‌نام و ثبت ایده خود به سایت www.bachehayemasjed.ir یا www.javananemasajed.ir  مراجعه و مطابق توضیحات خواسته شده، ایده یا ایده‌های خود را ثبت کنند.
 
مسئول کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان خوی افزود: «پالایش» دومین مرحله این طرح است که در این مرحله ایده‌های ثبت شده در سایت، توسط تیم ارزیابی، بررسی اولیه شده و ایده‌های منتخب و حائز شرایط، حداکثر تا نیمه تیرماه جهت شرکت در مراحل بعدی انتخاب می‌شوند که از سوی دبیرخانه رویداد به آن‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 
وی گفت: صاحبان ایده‌های منتخب، یک فیلم سه دقیقه‌ای از طرح خود ضبط کرده و حداکثر تا پایان تیرماه در صفحه اختصاصی در سایت www.bachehayemasjed.ir بارگذاری کنند.
 
وی به سومین مرحله این طرح هم اشاره کرد و اظهارداشت: در این مرحله فیلم‌های ارسالی توسط هیئت داوران بررسی شده و از هر استان حداکثر سه ایده برگزیده به مرحله کشوری که در اواخر مردادماه در تهران برگزار می‌شود، راه می‌یابند.
 
حجت الاسلام سبزه کار خاطرنشان کرد: مرحله نهایی این رویداد به‌صورت کشوری برگزار می‌گردد و تمامی منتخبین استان‌ها گرد آمده و ضمن ارائه توضیحات تکمیلی، ایده خود را به‌صورت کامل و در حد هفت دقیقه برای داوران و شرکت‌کنندگان شرح می‌دهند تا از بین آن‌ها بهترین‌ها انتخاب شوند.
درباره : اخبار دبیرخانه منطقه ویژه خوی , اخبار جشنواره بزرگ فرهنگی هنری جوانان مساجد ,
بازدید : 695
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 2 نفر مجموع امتیاز : 10

برچسب ها : ایده , مسجد , کانون ,
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ