إِنَّمَا یَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللّهِ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَالْیَوْمِ الآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلاَةَ وَآتَى الزَّکَاةَ وَلَمْ یَخْشَ إِلاَّ اللّهَ فَعَسَى أُوْلَـئِکَ أَن یَکُونُواْ مِنَ الْمُهْتَدِینَ :
اولین فراخوان ایده ها، الگوها،آثار و محصولات مسجد طراز انقلاب اسلامی

إِنَّمَا یَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللّهِ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَالْیَوْمِ الآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلاَةَ وَآتَى الزَّکَاةَ وَلَمْ یَخْشَ إِلاَّ اللّهَ فَعَسَى أُوْلَـئِکَ أَن یَکُونُواْ مِنَ الْمُهْتَدِینَ : مساجد خدا را تنها کسانی آباد می کنند که به خدا وروز بازپسین ایمان آورده ونماز برپاداشته وزکات داده و جز از خدا نترسیده اند، پس امید است که اینان از راه یافتگان باشند.

(توبه:١٨)

هید

هراقدامی که مسجد را به جایگاه حقیقی و طراز انقلابی- اسلام اش نزدیک کند، بی شک از مصادیق "عمران" است.

اما به رغم اینکه آبادانی هایی در امور مختلف مساجد صورت پذیرفته ، طرح ها و برنامه های کاربردی اجرا شده و آثاری علمی، ادبی و هنری تولید شده است؛ لکن دیگر اهالی مسجد از همه آنها مطلع نیستند.

همچنین بسیاری از اقدامات وایده های مستعد، چونان دفینه هایی در سینه و فکر صاحبان اندیشه وآثار خلاقانه پنهان مانده که استحصال و استخراج این گنج های پنهان نیز اقدامی است ضروری؛ اما متاسفانه تاکنون، اقدامی در خور، صورت نپذیرفته.

آئین نامه و فرم های ثبت نام در ادامه مطلب

 به رغم تلاش های صورت گرفته و جشنواره های مختلف، امروز ما فاقد بانک اطلاعاتی قوی وکارآمد و در دسترس میان اهالی مسجد هستیم که نتیجه آن بی خبری از تجربیات دیگر خادمان مسجد است. در حالی که برای رسیدن مساجد به طراز انقلابی ـ اسلامی، در دنیایی که تغییرات و فعالیت های فرهنگی شتاب فراوانی دارد، بانک اطلاعاتیِ ظرفیت ها و فعالیت های مساجد امری ضروری و حیاتی می نماید. گنجینه ای که اگر شکل بگیرد حرکتی راهبردی خواهد بود که بهره مندی از برنامه ها و تجربه های یکدیگر و نرفتن راه های رفته شده و حضوری هم افزا و موثر در عرصه " فرهنگ سازی" و "جریان سازی " فرهنگی کشور، تنها بخشی از ثمرات و برکات آن خواهد بود.

مرکز رسیدگی به امورمساجد برآنست که در جهت تحقق این امر مهم، بانکی اطلاعاتی از قابلیت ها و طرح و برنامه های اجرا شده در مساجد موفق را دراختیار دیگرمسجدیان قرار دهد. طرح فام( فراخوان ایده های مسجدی) پاسخی است به این نیاز.

شما نیز با ارسال اثر، طرح و ایده های تحول ساز خود، در موفقیت دیگر مساجد سهمی داشته باشید.

اطلاعیه 

هید

آئین نامه

هید 

 

ثبت نام 

درباره : اخبار ستاد عالی کانون های مساجد کشور , اخبار جشنواره بزرگ فرهنگی هنری جوانان مساجد ,
بازدید : 1104
امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 20

برچسب ها : فراخوان , ایده ها , مسجد , طراز , اسلامی ,
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ