واقعه کربلا را از طریق واقعیت مجازی بار دیگر در اذهان و دل های مشتاق با استفاده از علم و تکنولوژی زنده می شود.به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد به نقل از خبرگزاری شبستان، خدا به همه ما هدیه
تجربه واقعه کربلا از طریق واقعیت مجازی

واقعه کربلا را از طریق واقعیت مجازی بار دیگر در اذهان و دل های مشتاق با استفاده از علم و تکنولوژی زنده می شود.

به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد به نقل از خبرگزاری شبستان، خدا به همه ما هدیه مقدس تقدیم کرده است و این هدیه مقدس عشق شدید ما به امام حسین (ع) است.

 

مردی که ندیده ایم و نه ملاقات کرده ایم بلکه تنها حقیقت هایی را میدانیم که چندین سال است به ما گفت اند اما این واقعیت در حال تغییر است با واقعیت مجازی در نبرد کربلا حضور خواهید داشت.

 

ما می خواهیم، با استفاده از این واقعیت مجازی، شما را به گذشته بفرستیم تا بتوانید روز عاشورا را با تمام وجود احساس و لمس کنید.

 

تصور کنید که  شما قادر به راه رفتن با سیده زینب (ع) خواهید بود...

 

تصور کنید که ممکن است به حضرت علی اکبر( ع) سلام بدهید...

 

تصور کنید که رو به روی حضرت عباس (ع) ایستادید در حالیکه او آب برمیدارد...

 

به راستی که واکنش های عاشقان امام حسین (ع) با تماشای این صحنه ها توسط این عینک ها دیدنی است عده ای با دیدن این لحظات نتوانستند احساسات خود را کنترل کنند و با صدای بلند گریه و زاری کردند و عده ای دیگر آرام اشک بر روی گونه هایشان سرازیر شد و این عشق زن و مرد، کودک و بزرگ، پیر و جوان و حتی ایرانی و غیرایرانی نمی شناسد.

 

می توان گفت که عشق به سیدالشهدا مرز نمی شناسد و هر انسانی در هر سویی از جهان نمی تواند با دیدن واقعه کربلا جلو اشک و احساسات خود را بگیرد.

 

این تکنولوژی ها در این موقعیت زمانی که نیاز به بازسازی و یادآوری این صحنه ها بسیار است این واقعه ها را چنان طبیعی جلوه می دهد که انسان خود را کاملا در آن محیط تصور می کند.

 

اعضای تیم واقعیت مجازی کربلا 55 نفر از 14 کشور جهان بوده است و این تیم توانسته با تعدادی از بهترین هنرمندان، اجرا کنندگان «انیماتور» و مدیران عرصه انیمیشن ارتباط برقرار کرده و موفق به جذب آنها در مجموعه واقعیت مجازی کربلا شده است.

 

یوسف ضیافتی مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان خوی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ارومیه با بیان اینکه نمایش واقعه عاشورا در قالب فن آوری واقعیت مجازی VR بصورت صلواتی از هشتم ماه محرم تا اربعین حسینی در مسجد مطلب خان شهرستان خوی شروع به کار کرده است، اظهار داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد خوی با همکاری شهرداری و شورای شهر و هفته نامه صفای خوی این شهرستان این عینک سه بعدی را تهیه کرده و بصورت انفرادی به عموم مردم این واقعه را بصورت رایگان نمایش می دهد.

 

وی افزود: این نرم افزار توسط تیم مجموعه رسانه ای VR Karbala تهیه شده که اهل ایران نیستند که ما این دوربین را تهیه کرده و در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ حسینی در اختیار مردم می گذاریم.

 

این مسوول در مورد کاری که این تیم رسانه ای درباره صحنه حضرت عباس(ع) حقایق مختصری را یادآور شد و گفت: زمان صرف شده برای این صحنه 8 ماه با تیم توسعه دهنده بیش از 25 نفر می باشد و قابل ذکر می باشد که کل این تیم رسانه ای بیش از 55 نفر بوده است.

 

ضیافتی با بیان اینکه شهرستان خوی بعد از تهران دومین شهر پخش کننده این نرم افزار است، افزود: تیم 4 نفره در شهرستان خوی این پروژه را اداره می کنند که در کنار این غرفه مشاوره خانواده و فروش محصولات فرهنگی نیز برای علاقندان دایر و خدمت رسانی می کند.

 

مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان خوی با بیان اینکه واقعه کربلا تاثیر بسیار زیادی در زندگی ما علارغم اینکه در سال های بسیار دور اتفاق افتاده است دارد، افزود: عشق به امام حسین (ع) نه به انتخاب بلکه از ابتدا در قلب های ما گذارده شده است  که نهایت ایثار و از خود گذشتگی را برای نسل های بشر روایت می کند که همه باید از این واقعه درس بگیریم.

درباره : اخبار دبیرخانه منطقه ویژه خوی ,
بازدید : 855
امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 147 نفر مجموع امتیاز : 717

برچسب ها : واقعه , کربلا , واقعیت , مجازی , کانون , مساجد , خوی ,
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ