به گزارش دفتر کانونهای فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی به نقل از شبستان،دومین جشنواره سرود رضوی کانون های فرهنگی هنری مساجد روستاهای کشور به همت ستاد عالی کانون های مساجد کشور برگزار می شود. 
آیین نامه اجرایی جشنواره سرود رضوی کانون های روستایی اعلام شد

جشنواره سرود روستایی

به گزارش دفتر کانونهای فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی به نقل از شبستان،دومین جشنواره سرود رضوی کانون های فرهنگی هنری مساجد روستاهای کشور به همت ستاد عالی کانون های مساجد کشور برگزار می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


دبیرخانه دائمی جشنواره بزرگ جوانان مساجد کشور با همکاری معاونت برنامه ریزی و توسعه کانون های ستاد عالی کانون های مساجد کشور به منظور ترویج فرهنگ ناب رضوی، شناسایی استعدادهای هنری روستایی، ایجاد انگیزه مضاعف در میان نوجوانان و جوانان روستایی برای ورود جدی به عرصه فعالیت های فرهنگی و هنری، تقویت روحیه نشاط و شادابی و نیز معرفی ظرفیت های بسیار ارزشمند کانون های فرهنگی و هنری روستایی، در نظر دارد برای دومین بار جشنواره سرود رضوی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد روستایی را با مشارکت استانداری هرمزگان، بنیاد بین المللی امام رضا (علیه السلام)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان هرمزگان برگزار می کند.

1- مراحل برگزاری جشنواره
الف) مرحله استانی:
1-دبیرخانه استان، فراخوان جشنواره را به کلیه کانونهای فرهنگی و هنری روستایی استان ارسال می نماید.
2-هر گروه می‌تواند 2 اثر را به دبیرخانه استان ارسال کند.(گروه نمی تواند آثاری را که در نخستین جشنواره سرود روستایی ارسال کرده است، مجدداً ارسال کند) 
3-کانون­ها باید آثار خود را در قالب لوح فشرده (VCD) و با کیفیت مناسب به همراه متن سرود تا تاریخ 1392/05/25 به دبیرخانه استان ارسال کنند. 
4-کلیه آثار دریافت شده توسط دبیرخانه استانها مورد بررسی قرار گرفته و تمامی آثاری که آئین نامه اجرایی را رعایت نموده اند در قالب یک لوح فشرده و مدارک شرکت کنندگان نیز در قالب یک لوح فشرده حداکثر تا تاریخ 1392/10/05 برای داوری مرحله نیمه نهایی به دبیرخانه جشنواره (استان هرمزگان) معرفی و ارسال می شوند.
(تلفن‌ تماس با دبیرخانه استان هرمزگان: 5555185-0761)
ب) مرحله کشوری
 بخش مقدماتی: داوری آثار در نیمه اول دی­ماه 1392 انجام و 12 اثر برتر انتخاب و توسط استان میزبان جهت شرکت در مرحله حضوری کشوری دعوت خواهند شد.
توجه:در این مرحله که آثار به شکل غیر حضوری بررسی می‌شوند توجه به نکات زیر ضروری است: 
· صدابرداری اکویی موجب کسر 1 تا 2 امتیاز در بخش آداب و شرایط خواهد شد. 
· ارسال اثر به شکل صوتی و track (بدون تصویر) و یا به شکل لب خوانی و میکس صدا و تصویر (عدم اجرای زنده) و یا به شکل مجلسی باعث حذف اثر از جشنواره خواهد شد. (ارسال اثر به شکل VCD و غیرنرم‌افزاری باشد)
· کار بطور زنده صدا و تصویر برداری شود. (در تمام زمان اجرای کار، تصویر غیر از گروه چیز دیگری را نشان ندهد و همچنین تصویر پرش نداشته باشد که در این صورت میکس تصویر در تصویر تلقی شده و کل کار حذف می‌شود)
· در صورت راهیابی اثر به مرحله کشوری افراد حاضر در فیلم، مجاز به اجرای گروهی در مرحله پایانی می باشند. (البته گروه اجازه تغییر حداکثر 2 نفر را نیز دارد) در ضمن تغییر متن سرود با صلاحدید گروه بلامانع است.
بخش نهایی: اجرای حضوری گروه های دعوت شده در استان میزبان
این مرحله که همزمان با ایام ولادت پیامبر اعظم، امام جعفر صادق (علیهماالسلام)، هفته وحدت و نیز در آستانه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی از 1392/10/27 تا 1392/10/29 در روستای کردر شهرستان میناب استان هرمزگان برگزار می شود، از هر رده سنی سه گروه برتر (مجموعا 6 گروه) انتخاب و مورد تقدیر قرار می گیرند.

2- شرایط و ضوابط عمومی جشنواره
شرایط و ضوابط عمومی جشنواره شامل موارد زیر است:
1- جشنواره سرود روستایی ویژه برادران است.
2-تمامی شرکت کنندگان در جشنواره حتماً باید ساکن روستا باشند. (به استثناء آهنگساز و مربی گروه)، شایان ذکر است در صورتی که مربی و آهنگساز ساکن روستا باشند امتیاز جداگانه برای گروه منظور خواهد شد.
3- جشنواره در دو رده سنی 10 تا 15 سال و 14 سال به بالا می باشد.(حداکثر سن شرکت کنندگان 32 سال است)
4-مربی و یا سرپرست گروه،‌می­بایست نسبت به اخذ تاییدیه سکونت اعضاء گروه­ در روستا از مبادی ذیربط (مدارس، شورای اسلامی روستا و دهداری) اقدام، فرم های ‌پیوست را تکمیل و به همراه اثر به دبیرخانه استان ارسال کند.
شایان ذکر است، دبیرخانه استان نیز باید تائیدیه فوق را همراه با آثار به دبیرخانه استان میزبان ارسال کند.
5-چنانچه در هر مرحله از برگزاری جشنواره، تاییدیه سکونت هر یک از اعضاء گروه در روستا، دچار خدشه گردد، گروه مزبور از راهیابی به مراحل بعدی و شرکت در جشنواره های مشابه محروم می شود.
6-چنانچه دبیرخانه­های استانی، آثار دریافت شده را تا پایان مهلت مقرر به دبیرخانه استان میزبان تحویل ننمایند، دبیرخانه دائمی جشنواره جوانان مسئولیتی در این خصوص ندارد.
7-علاقمندان باید آثار خود را با رعایت شرایط عمومی و اختصاصی جشنواره و تا تاریخ های تعیین شده به‌دبیرخانه های استان­ها ارسال یا تحویل کنند.

3- شرایط و ضوابط اختصاصی
1- حداکثر زمان اجرا 10 دقیقه و نفرات گروه حداقل 7 و حداکثر پانزده نفر (یک نفر آهنگساز + یک نفر مربی + ‌13 نفر اعضاء گروه سرود) است.
2- حضور رهبر گروه و یا مربی در کنار گروه الزامی است. 
3- امتیاز حضور تکخوان در گروه با دیگر امتیازات جمع نمی‌شود اما از تکخوان برتر تقدیر می شود.
4- عدم آرایش ترکیب گروه در حین اجرا موجب کسر امتیاز از گروه می شود. 
5- تهیه ابزار و لوازم مورد نیاز گروه برای اجرای سرود اعم از ضبط صوت، VCD و .... به عهده سرپرست گروه است.
6- آثار در دو رده سنی و به صورا جداگانه بررسی می شود.
7- ارایه متن مکتوب اثر به همراه لوح فشرده اثر الزامی است. 
8- استفاده از آلات موسیقی به صورت زنده در جشنواره ممنوع است.
9- سرودهایی که با گویشهای محلی اجرا می­شود، در بخش ویژه محلی به صورت جداگانه داوری می­گردد.(شعر و ترجمه مکتوب فارسی اثر ارسال شود.)
10- در مرحله حضوری، هر گروه باید 2 اثر را آماده و اجرا نماید. درصورت ارائه یک اثر به زبان محلی، اثر دوم باید ترجمه فارسی کار اول باشد.
مدارکی که باید توسط گروه‌ها ارسال شود:
الف) ارسال معرفی نامه کانون با تأیید دبیرخانه استان
ب) کپی صفحه اول شناسنامه اعضاء گروه
ج) یک قطعه عکس 4 × 3 اعضاء گروه
د) تکمیل فرمهای پیوست پس از تایید و امضاء توسط مربی یا سرپرست گروه 
ه) تمامی مدارک فوق می بایست توسط دبیرخانه استان بررسی و اسکن شده در قالب یک لوح فشرده برای استان میزبان ارسال شود.
و)تکمیل فرم ثبت اطلاعات گروه سرود در سایت دبیرخانه دائمی جشنواره جوانان مساجد به نشانی www.javananemasajed.ir

موضوعات جشنواره: همه گروه ها باید آثار خود را فقط با موضوعات حضرت امام رضا(علیه السلام)، حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) و حضرت شاهچراغ (علیه السلام) ارسال کنند.

*بخش ویژه:
شرکت کنندگان در دومین جشنواره سرود روستایی،می توانند به صورت جداگانه یک اثر را با موضوع پیامبر اعظم(صلوات الله علیه) ارسال کنند. از گروه برتر در این بخش نیز تقدیر می شود.


درباره : اخبار ستاد عالی کانون های مساجد کشور , اخبار جشنواره بزرگ فرهنگی هنری جوانان مساجد ,
بازدید : 1231
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 280

برچسب ها : جشنواره , سرود , رضوی , کانون , روستایی ,
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط محمد جعفری در تاریخ 1392/08/06 و 0:38 دقیقه ارسال شده است

سلام خسته نباشید خدا قوت .با توجه بع عملکرد ضعیف ارشاد اسلامی تبلیفات اسلامی ، مسئول فرهنگی شهرمان و اداره اوقاف و ... وضعیت فعلی مساجد خوی بغید دوسه مسجد خوب نمی باشد کمبود روحانی در مساجد - پولی شدننمازهای جماعت - عدم حضور جوانان در مساجد و استقبال بسیار ضعیف مردم ازمساجد می طلبد توسط روحانیونمساجد با مسئولین پایگاه ها و هیئت امنا مساجد جلسهمشترک داشته یاشند نه برای سخنرانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در سپاه . یا فرماندار ویا فلان سردار از روحانیون مسئولین پایگاه و هیئت امنا بیایند ومشکلات خودشان و راه کار ها را بیان کنند چون افراد ذکر شده هیچگونه دراین باره مشکلی ندارند ونمی توانند مشکل گشاء شوند و در ضمن درصورت امکان ماهنامه ای چاپ و اخبار و برنامههای کانونها جمع آوری و در ان درج شوند و بنده امادگی خود را جهت همکاری در این خصوص را اعلام مینمایم


کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ