به گزارش دفتر کانونهای فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی ،حجت الاسلام حمیدرضا سلیمانی، دبیر ستاد عالی کانون مساجد کشور، در مراسم تودیع و معارفه مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری آذربایجان غربی،
تودیع و معارفه مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری آذربایجان غربی

به گزارش دفتر کانونهای فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی ،حجت الاسلام حمیدرضا سلیمانی، دبیر ستاد عالی کانون مساجد کشور، در مراسم تودیع و معارفه مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری آذربایجان غربی، که امروز (19دی) در سالن جلسات کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد، با اشاره به جایگاه برجسته مساجد در تعالیم اسلامی، گفت: مساجد اولین پایگاه های سیاسی و فرهنگی از صدر اسلام تاکنون بوده است و در واقع نقطه عطف آمیختگی دنیای آخرت و این جهان می باشد.

این مسئول، با بیان اینکه در سال 85 تعداد کانون های مساجد در کشو فقط 2 هزار کانون بود، تصریح کرد: امروز در کشور شاهد فعالیت بیش از 17 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد هستیم که نگاهی جامع به آمار موجود نشان می دهد که این نهاد فرهنگی با سرعت به سوی توسعه و پیشرفت حرکت می کند.


وی افزود: تا 100 سال پیش که وهابت در عربستان به قدرت رسید مسجد غدیر که به دستور پیامبر اسلام(ص) و بدست حضرت علی(ع) در مکانی که واقعه غدیر به وقوع پیوسته بود موجود بود ولی بعد از حکومت وهابیون در آن سرزمین بعد از تخریب آن مکان مقدس بزرگ راهی نیز در آن محل احداث شد و امروز اثری از آن مسجد باقی نمانده است.


حجت الاسلام حمیدرضا سلیمانی، با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی رنگین کمانی از اقوام و ادیان می باشد، خاطرنشان کرد: در آستانه هفته وحدت باید از این استان به نیکی یاد کنیم که نماد شاخص وحدت و همدلی در کشور است، آرامشی که با وجود بیش از 5 قومیت و ادیان در استان حاکم است، مثال زدنی است و همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است.


وی ادامه داد: یکی از نقاط قوت کانون های فرهنگی و هنری استان تاسیس بیش از 290 کانون فرهنگی و هنری روستایی می باشد که خود گامی شایسته در راستای نهادینه کردن فرهنگ اسلامی و دینی در جامعه است.


این مسئول، به وجود شبکه های ماهواره ایی و اینترنت در روستاها اشاره کرد و گفت: تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد در روستا و مخصوصا در استانی که بیش از یک هزار کیلومتر راه مرزی دارد کاری بسیار ارزشمند است.


دبیر ستاد عالی کانون مساجد کشور، اظهار داشت: در حال حاظر بیش از 510 کانون در آذربایجان غربی فعالیت دارند که از این تعداد 58 درصد روستایی می باشد.


وی، یکی دیگر از شاخص های اصلی فعالیت این استان را تاسیس کانون های فرهنگی و هنری در نقاط صفر مرزی عنوان کرد و گفت: 19 درصد کانون های روستایی و شهری آذربایجان غربی در نقاط صفر مرزی تاسیس شده است که خود نشان از اقتدار مساجد در جامعه اسلامی ایران است.


حجت الاسلام سلیمانی، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، ادامه داد: اگر امروز دشمن در رسانه ها از کانون های فرهنگی و هنری به عنوان مهره هایی مزاحم یاد می کند باید خوشحال باشیم که توانستیم در برابر توطئه های آنان با ایجاد مکان هایی فرهنگی به محوریت مسجد بیاستیم.


وی در خاتمه، کانون های مساجد را در کنار مساجد چون شیر مادر دانست و گفت: با تاسیس و فعالیت شایسته این کانون ها می توانیم جامعه را از خطرات و آسیب های فرهنگی بیمه کنیم.


گفتنی است، در پایان مراسم از زحمات حجت الاسلام محمدرضا بابازاده مسئول قبلی دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی تقدیر و حجت الاسلام ابوذر بیگی ایلانلو به عنوان مسئول جدید دبیرخانه های کانون های فرهنگی و هنری استان معرفی شد.

درباره : اخبار دبیرخانه منطقه ویژه خوی , اخبار ستاد عالی کانون های مساجد کشور ,
بازدید : 939
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 170

برچسب ها : تودیع , معارفه.کانون مساجد.آذربایجان غربی ,
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ