به گزارش دفتر کانونهای فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت:این استان آمادگی دارد تا کانون فرهنگی هنری را در مساجد کشورهای همسایه به ویژه عراق راه اندازی
آذربایجان غربی آماده راه اندازی کانونهای فرهنگی در مساجد کشورهای همسایه است

به گزارش دفتر کانونهای فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت:این استان آمادگی دارد تا کانون فرهنگی هنری را در مساجد کشورهای همسایه به ویژه عراق راه اندازی کند.

حجت الاسلام محمدباقر کریمی روز پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل کانونهای فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی افزود: در صورت موافقت ستاد عالی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد کشور، ما توانایی آن را داریم تا این کانون ها را در کشورهای همسایه راه اندازی کنیم.

وی توجه به ساختار فرهنگی در مساجد را یکی از مهمترین ضروریات جامعه امروز عنوان کرد و ادامه داد: در کنار توجه به عمران و ساخت مساجد باید توجه جدی به ساختار مساجد به عنوان پایگاههای فرهنگی جامعه صورت گیرد.

وی اضافه کرد: در خصوص ساختار مساجد غفلت های زیادی درکشور صورت گرفته ولی هم اکنون یکی از دغدغه های مسئولان فرهنگی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی اظهار کرد: شکل گیری دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد به خاطر ایجاد ساختار جدید در حوزه مساجد و یک اتفاق فرهنگی در خصوص ساختار مساجد بود که این دبیرخانه با عمل به وظایف خود، گامهای سریع و پرشتابی را در راستای غنی سازی برنامه های مساجد برداشته است.

حجت الاسلام کریمی افزود: در حوزه ارتقای ساختار مساجد تشکیل قرارگاهی واحد که بتواند برنامه ها رامدیریت کند، یک ضرورت است که باید با بکار گیری مدیران جوان و کارآمد این ساختار را مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه محل دائمی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد آذربایجان غربی در حال حاضر در دست ساخت است، گفت: این ساختمان 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تزریق بودجه لازم تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

در این آیین، با قدردانی از فعالیت های حجت الاسلام محمدرضا بابازاده مدیرکل سابق کانونهای فرهنگی هنری مساجد آذربایجان غربی، حجت الاسلام اباذر بیگی به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.

درباره : اخبار دبیرخانه منطقه ویژه خوی , اخبار ستاد عالی کانون های مساجد کشور ,
بازدید : 791
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 175

برچسب ها : راه اندازی , کانون های مساجد , کشورهای همسایه ,
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ