به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی ، نماینده ولی فقیه در خوی، با بیان اینکه امروز زمان تعریف تمجید نیست، گفت: باید برجستگی های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی انقلاب بررسی و تبیین شود.
بیان برجستگی های فرهنگی و سیاسی انقلاب الزام امروز است

به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی ، نماینده ولی فقیه در خوی، با بیان اینکه امروز زمان تعریف تمجید نیست، گفت: باید برجستگی های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی انقلاب بررسی و تبیین شود.

حجت الاسلام سید رضی موسوی شکوری، امام جمعه خوی، در مراسم بازدید اعضای دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی با مدیر مسئولان کانون های مساجد شهرستان خوی که در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد، با اشاره به جایگاه کانون های مساجد در اشاعه فرهنگ انقلابی در جامعه گفت: می توانیم از پتانسیل های فعال کانون ها مساجد در راستای تبیین آموزه هاتی انقلاب گام برداریم.


وی افزود: امروز 35 سال از عمر انقلاب می گذرد و حتی ذره ای انحراف وجود ندارد و این خود نکته بسیار درخشانی است.


این مسئول، مادیات محوری را بزرگ ترین مشکل مسئولان امروز دانشت و اضافه کرد: مگر انقلاب ما با مادیات به پیروزی رسید که امروز همه برای اجرای برنامه های محول شده بدنبال اعتبارهای کلان می گردند؟


وی تصریح کرد: یکی دیگر از آفت های موجود در سیستم مدیریتی امروز مدرک گرایی می باشد که تجربه و صلاحیت افراد را زیر سوال برده است.


امام جمعه خوی، با اشاره به جایگاه روحانیت در دوران انقلابریال خاطرنشان کرد: آن زمان که انقلاب شکل گرفت و به فعلیت رسید، هیچ مسجدی امکانات امروز را نداشت ولی در عوض مردم انگیزه، باور و اعتقاد داشتند و حرف روحانی و ریش سفید مسجد در حکم یک قانون اجرا میشد و همین اعتقاد و باور حکومت چندصد ساله پهلوی را از ریشه برکند.


در ادامه مراسم، حجت الاسلام اباذر بیگی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی،مساجد را سنگر های انقلاب دانست و گفت: مساجد همچنان نقش محوری و کلیدی خود را در راستای دفاع از اسلام و قرآن حفظ کرده اند.


وی ادامه داد: امروز در شهرستان خوی بیش از 73 کانون مساجد در حال فعالیت است که امیدواریم بتوانند با تلاش و کوشش گره های فرهنگی مجود در جامعه را بگشایند.


بیگی افزود: پرچم ولایت پر افتخار ترین پرم است که باید قدر این نعمت را بدانیم و برای اهتزاز این پرچم تلاش کنیم.


گفتنی است، در ادامه مراسم مسئولان کانون های هرکدام به بیان گزارش مختصری از عملکرد خود پرداخته و مشکلات خود را بیان کردند.

درباره : اخبار دبیرخانه منطقه ویژه خوی ,
بازدید : 838
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 90

برچسب ها : دهه فجر , کانون مساجد , امام جمعه ,
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ