معاون آموزش و پژوهش ستادعالی کانون‌های مساجد کشور با اشاره به برگزاری هفتمین دوره اندیشه های آسمانی در مشهد مقدس گفت: این دوره فرهنگی و آموزشی برای ۳۴۰۰ فعال کانونی برگزار می شود.به گزارش دفتر
هفتمین دوره اندیشه های آسمانی مرداد ماه جاری درمشهد مقدس برگزار می شود

معاون آموزش و پژوهش ستادعالی کانون‌های مساجد کشور با اشاره به برگزاری هفتمین دوره اندیشه های آسمانی در مشهد مقدس گفت: این دوره فرهنگی و آموزشی برای ۳۴۰۰ فعال کانونی برگزار می شود.

به گزارش دفتر کانونهای فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خویبه نقل از خبرگزاری شبستان،  نشست خبری معاون آموزش و پژوهش ستادعالی کانون‌های مساجد کشور با حضور رسانه‌های خبری صبح امروز 26 خرداد در محل ستادعالی کانون‌های مساجد برگزار شد .

در این نشست جعفری به برگزاری هفتمین دوره آموزشی فرهنگی اندیشه‌های آسمانی اشاره کرد و گفت: این دوره فرهنگی و آموزشی با حضور 3400 نفر از مدیران و نخبگان فعال و جوان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از 18 مرداد ماه در قالب دوره 5 روزه برای برادران و خواهران در مشهد مقدس برگزار می شود .

 وی بیان کرد: در این دوره آموزشی اساتید مجرب کشوری در قالب کارگاهها و همایش و برنامه ها برنامه های تربیتی برای شرکت کنند گان برگزار می کنند .

 

برگزاری کنگره نخبگان روستایی

وی از برگزاری کنگره نخبگان روستایی با حضور 700 نفر از نخبگان روستایی کشور خبر داد و افزود: علاوه بر برگزاری این کنگره در حوزه کارآفرینی هم برای 300 نفر از فعالین کارآفرین دوره آموزشی برگزار می‌شود .

 

 برگزاری دوره نگرشی به حجاب و عفاف

جعفری با اشاره به برگزاری دوره‌ آموزشی نگرشی به عفاف و حجاب گفت: این دوره آموزشی در اردیبهشت و خردادماه ما برای 300 نفر از فعالین کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در عرصه حجاب و عفاف برگزار شد .

 معاون آموزش و پژوهش ستادعالی کانون‌های مساجد کشور از تولید و انتشار نشریه کانون خبر داد و گفت: این نشریه به منظور برقراری ارتباط میان ستاد و صف و همچنین آموزش های غیر حضوری منتشر می شود و در 10 هزا تیراژ در بین کانون های مساجد کشور توزیع می شود .

 

برپایی دوره آموزشی سفیران آسمانی برای 1500 امام جماعت

برگزاری دوره آموزشی سفیران آسمانی برای 1500 نفر از ائمه جماعات در قم از دیگر برنامه‌های این معاونت بود که جعفری به آن اشاره کرد و ادامه داد: این دوره با نگاه ارتقای سطح آگاهی و ارایه متدهای جدید آموزشی، ایجاد زمینه تعامل در بین ائمه جماعات و ستاد عالی کانون های مساجد کشور در قالب همایش ها، کارگاهها و نشست های تخصصی برگزار می شود .

 

حمایت از پایان نامه های مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا

وی از حمایت ستاد عالی کانون های مساجد کشور از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکترا مرتبط با مفاهیم و موضوعات مسجد طراز اسلامی و سبک زندگی ایرانی اسلامی و اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: برقراری ارتباط میان کانون های فرهنگی هنری مساجد با دانشجویان از جمله اهداف حمایت از پایان نامه های دانشجویی است .

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک هزار و 700 هسته پژوهشی در کشور فعالیت می‌کنند از اعلام فراخوان پژوهش در آینده ای نزدیک خبر داد .

 

اهتمام به موضوع اقتصاد مقاومتی در کانون های مساجد

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی گفت: در راستای پیگیری و عملیاتی کردن تاکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه تلاش شده است که در رابطه با مدیریت مصرف و ترویج مصرف کالای داخلی و صرفه‌جویی در هزینه‌های کشور و نیز تقویت فرهنگ جهادی و اشتغال مولد و... در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مباحثی مطرح شود و در این موضوعات در کانون های مساجد فرهنگ سازی شود .

 

معاون آموزش و پژوهش ستادعالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با تاکید بر اینکه بحث گفتمان‌سازی مقاومتی باید در کانون ها مورد توجه قرار گیرد، گفت: کرسی‌های نظریه‌پردازی با محوریت سبک زندگی ایرانی اسلامی در بیش از 2 هزار مسجد کشور برگزار می شود .

درباره : اخبار ستاد عالی کانون های مساجد کشور , اخبار جشنواره بزرگ فرهنگی هنری جوانان مساجد ,
بازدید : 1021
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 122

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ